Největší pila v Česku Mayr-Melnhof Holz Paskov oslavila 20 let od zahájení výroby

Největší pila v Česku Mayr-Melnhof Holz Paskov oslavila 20 let od zahájení výroby

Od zelené louky k největší pile v České republice. Výroba na pile Mayr-Melnhof Holz v Paskově (MMHP) na Frýdecko-Místecku byla zahájena v roce 2004, pouhých osm měsíců po začátku výstavby. Společnost je jednou z pěti pil patřících do rakouské skupiny Mayr-Melnhof Holz.
Paskov byl pro tento dřevařský konglomerát první zahraniční destinací. MMHP v současné době zaměstnává 250 lidí a je držitelem certifikátu PEFC, který potvrzuje, že firma dodává výrobky z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem.

Pila Mayr-Melnhof Holz Paskov zpracovává smrkovou kulatinu především z okolních oblastí bohatých na dřevo, kapacita pořezu činí přibližně 1,45 milionu metrů krychlových. Řezivo směřuje do sesterských závodů v Rakousku a Německu a používá se pro výrobu křížem lepeného dřeva (CLT) pro zákazníky především ve střední Evropě a Japonsku, menší množství putuje do severní Afriky, na Blízký východ a do zámoří. Pelety na topení se tu produkují od roku 2007 s kapacitou 100 tisíc tun ročně.

„Rozhodnutí vybudovat pilu na Frýdecko-Místecku z roku 2002 bylo odvážným krokem, ale Česká republika nás přijala s otevřenou náručí. Pila Paskov během uplynulých 20 let dokázala, že je stabilní a efektivní, je symbolem kvality, spolehlivosti, inovací a týmového ducha mezi zaměstnanci,“ uvedl na oslavě 20. výročí zahájení výroby Franz Mayr-Melnhof-Saurau, majitel skupiny Mayr-Melnhof Holz.

Slavnostnímu setkání byla kromě zaměstnanců přítomna řada čestných hostů z řad obchodních partnerů, politiků, podnikatelů, dále členové dozorčí rady, představenstva a vedení skupiny Mayr-Melnhof Holz i oba jednatelé MMHP Michal Kocián a Lukáš Konečný. Nechyběla ani dlouholetá jednatelka pily Paskov Marie Wagnerová, která závod řídila 18 let až do svého odchodu do důchodu v roce 2021.

Richard Stralz, výkonný ředitel společnosti Mayr-Melnhof Holz Holding AG a předseda představenstva ocenil přínos všech pracovníků a jejich podíl na úspěšných výsledcích. „Jsem hrdý na všechny zaměstnance, na jejich společný výkon. Odhodlání a nadšení všech je klíčem k tomu, že jsme se mohli vypracovat na jednu z předních společností v oboru. Ať je příštích dvacet let stejně úspěšných a naplňujících jako ta předchozí.“

Zdroj informací

Mayr-Melnhof a NejBusiness.cz
Foto: Mayr-Melnhof

Datum

9. července 2024

Fotogalerie

Page generated in 1.1504 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál