Everli slaví rok na českém trhu: Co se naučili o českém zákazníkovi?

Everli slaví rok na českém trhu: Co se naučili o českém zákazníkovi?

Po úspěšné expanzi začátkem minulého roku tento italský startup oslavil rok na českém trhu. Služby Everli dnes mohou využívat lidé nejen v Praze či Brně, ale i v dalších 14 městech po celé České republice. Co český zákazník kupuje nejčastěji a jaký čas doručení preferuje? Shoppeři z Everli na to mají jasnou odpověď.

„Služba se stala nezbytnou jak pro supermarkety a maloobchodníky, kteří se snaží spotřebitelskému chování přizpůsobit a kterým vlastní online řešení chybí, tak i pro zákazníky, kteří se čím dál častěji obracejí k nákupu potravin online," říká Oliver Fecko, marketingový manažer pro Českou republiku Everli.

Nejčastěji nakupovanou položkou jsou banány

Roční přehled nejvíce objednávaných potravin jasně ukazuje co čeští zákazníci nejčastěji nakupovali. Ale to, že se na prvním místě objeví zrovna banány překvapí nejspíše nejednoho z nás. Avšak s počtem zakoupených kusů se jasně řadí do čela žebříčku. S poměrně velkou ztrátou se na druhém místě umístily okurky. Dále například žlutá paprika je s jejím počtem zakoupených kusů až daleko v druhé polovině celkového přehledu.

Listopad ve znamení nákupů

Na tom, že nejsilnějším měsícem, kdy lidé nakupovali byl listopad se shodují téměř všichni Everli shoppeři. Lidé se připravovali na blížící se Vánoce a strach ze zhoršení epidemiologické situace tomu jen pomohl. „Lidé si nejčastěji objednávají doručení mezi 10 a 12 hodinou dopoledne a poté často taky spíše večer kolem 17 hodiny," prozrazuje shopper z Everli.

„Z našich statistik také vyplývá, že Češi nejčastěji nakupují ve středu a preferují vyvářet objednávky skrze web," doplňuje Oliver Fecko.

Everli potraviny doručuje zdarma

Po úspěšné expanzi na český trh přišla společnost Everli s věrnostním programem Everli Plus jako jednou z dalších výhod pro věrné zákazníky. Plus v současné době nabízí bezplatné doručení všech potravin za fixní měsíční poplatek 99 Kč nebo roční poplatek 1 099 Kč (92 Kč měsíčně). Tento věrnostní program se vyplatí pořídit i při nákupu s Everli dvakrát měsíčně.

Zdroj informací

Everli S24 CZ s.r.o. a eSlezsko.cz

Datum

7. února 2022

Fotogalerie

DoporučujemeFacebook

Page generated in 1.3676 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál