P3 s mediky v Ostravě pomáhá prevenci kardiovaskulárních onemocnění

P3 s mediky v Ostravě pomáhá prevenci kardiovaskulárních onemocnění

Průmyslový developer P3 s chystanou výstavbou moderní, průmyslově-obchodní čtvrti v samém srdci slezské metropole přivedl do Ostravy také populárně-naučnou kampaň #zijessrdcem. Tým mladých lékařů a studentů medicíny sdružených v organizaci Loono v ní lidem ukázal, jak předcházet kardiovaskulárním onemocněním. Stánek mediků se veřejnosti poprvé představil v sobotu 26. června 2021 a až do konce září jej lidé najdou každou poslední sobotu v měsíci u Fora Nová Karolína.

P3 v širším centru Ostravy chystá moderní průmyslově-obchodní čtvrť. Na brownfieldu v těsném sousedství Dolní oblasti Vítkovic již začínají přípravné práce. Skvělá poloha s přístupem k důležitým dopravním tepnám představují potenciál pro vytvoření byznysového srdce města. Motiv srdce se tak objevuje i v dalších aktivitách, které P3 v lokalitě rozvíjí, aktuálně je to například podpora prevence kardiovaskulárních onemocnění ve spolupráci s mediky z Loono. „Ostrava je pro mě srdeční záležitost, a tak jsem moc rád, že takto symbolicky můžeme udělat něco pro to, aby srdce zdejších obyvatel byla co nejdéle v té nejlepší kondici,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 Logistic Parks pro Českou republiku.

Kardiovaskulární onemocnění jsou v České republice jednou z nejčastějších příčin úmrtí. Právě proto organizace Loono, která se zabývá zdravotní osvětou, vytvořila program Žiješ srdcem. Učí v něm lidi rozpoznat příznaky infarktu nebo mozkové mrtvice i to, jak nejlépe pomoci člověku, kterého tyto příhody postihnou. Neméně důležité jsou i praktické rady, jak kardiovaskulárním onemocněním předcházet a co všechno pro své srdce můžeme udělat.

„Pravidelně pořádáme vzdělávací workshopy a přednášky ve školách, firmách a na festivalech. Snažíme se, aby se naše edukační materiály dostaly co možná k nejvíce lidem. I proto jsme rádi, že můžeme podpořit prevenci i v Moravskoslezském kraji,“ říká Blanka Sigmundová, ředitelka neziskové organizace Loono.

Díky P3 Logistic Parks, který je partnerem projektu v Ostravě, je program Žiješ srdcem přístupný široké veřejnosti. První akce se uskutečnila v sobotu, 26. června 2021 před obchodním centrem Forum Nová Karolína. Ve stánku si lidé mohli nechat změřit krevní tlak, poslechli si fonendoskopem tlukot vlastního srdce a více něž čtyři desítky lidí se naučily, jak správně poskytnout první pomoc. Vyslechly si, jak funguje lidské srdce, i jak se o něj správně starat. Stánek s preventivním programem Žiješ srdcem se před obchodní centrum v Karolíně bude vracet každou poslední sobotu v měsíci, až do konce září (tj. 31. 7., 28. 8. a 25. 9.).

Loono je mladý tým lékařů a studentů medicíny a záštitu nad nimi převzala 1. lékařská fakulta UK. Jejich odbornými garanty jsou lékaři z oborů kardiologie, gynekologie, urologie i praktického lékařství. Praktické informace o kardiovaskulárních onemocněních jsou k dispozici na webových stránkách projektu či sociálních sítích (@loonocz).

P3

P3 je dlouhodobý vlastník, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou přes 6,5 milionu m2 a pozemky v klíčových logistických lokalitách připravené pro okamžitou výstavbu. P3 působí ve 12 zemích, v Evropě staví a investuje už více než dvacet let. Společnost má sídlo v Praze a zaměstnává přes 200 lidí napříč 9 pobočkami v klíčových evropských městech, kde nabízí integrované služby pro development a správu budov.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 80 průmyslových nemovitostí v 19 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 1,4 milionu m². Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace.

Zdroj informací

P3 Logistic Parks s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

8. července 2021

Page generated in 1.0647 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál