Senior taxi v Opavě pomůže s cestou k lékaři či na úřad

Senior taxi v Opavě pomůže s cestou k lékaři či na úřad

Původně měl červený automobil s nápisem Senior taxi vyrazit do ulic Slezské metropole už 1. dubna. Pandemie koronaviru ale plány změnila a tak se Opavané nové služby dočkají až nyní. Od 1. září budou moci Senior taxi k cestám k lékaři, na rehabilitaci nebo na úřad využívat občané od 70 let i držitelé průkazu ZTP, ZTP/P. Podmínkou je trvalé bydliště na území města Opavy. Jízda je zpoplatněna třiceti korunami, stejnou taxu zaplatí případně i osoba sloužící jako doprovod, doprovod držitele průkazu ZTP/P má jízdu zdarma. Cestovné lze uhradit v hotovosti nebo bankovní kartou.

Novou službu poskytuje město Opava prostřednictvím Městského dopravního podniku, který na tyto účely vyčlenil vůz s řidičem. „Ačkoliv máme jednu z nejhustších sítí MHD a trolejbusem či autobusem lze dojet prakticky kdekoliv, jsem velmi rád, že můžeme starším a handicapovaným lidem nabídnout i tuto novou alternativu dopravy,“ řekl náměstek primátora Michal Jedlička.

Senior taxi bude zatím převážet pasažéry pouze na území města mimo městských částí. „Aby ho bylo možné využít, je třeba se nejprve zaevidovat v předprodeji jízdenek MDPO na Horním náměstí,“ uvedl ředitel Městského dopravního podniku Opava Pavel Gebauer a dodal: „V této chvíli máme zaregistrováno už 180 zájemců a další mohou samozřejmě přibývat. Při registraci všichni dostanou leták, kde najdou o nové službě veškeré potřebné informace“. Jízdu na konkrétní den a čas si musí registrovaní uživatelé dopředu objednat na telefonním čísle 602 533 915.

Přepravu pomocí Senior taxi, které bude fungovat v pracovních dnech od 6 do 16 hodin, je možné využít maximálně 4x měsíčně. Vozidlo není vybaveno nájezdovou rampou, neumí tedy přepravit vozíčkáře, kteří nejsou schopni vozík opustit. „Po prvních zkušebních měsících využívání služby vyhodnotíme a v případě potřeby pak můžeme zvážit rozšíření počtu vozů nebo rozsahu provozní doby. Vše bude záležet na zájmu veřejnosti,“ uzavřel náměstek Michal Jedlička.

Zdroj informací

Statutární město Opava a eSlezsko.cz

Datum

24. srpna 2020

DoporučujemeFacebook

Page generated in 1.0914 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál